Karička 2024-05-24T17:26:51+02:00

POĎME VŠETCI DO KARIČKY!

Po ročnej pauze je tu deviaty ročník obľúbeného podujatia – jedinečnej tancovačky na Hlavnej v Košiciach. S novou choreografiou a novými piesňami! Tancom Hravej karičky z Abova otvoríme 42. ročník medzinárodného folklórneho festivalu Cassovia Folkfest a to vo štvrtok 20. júna 2024. Práve v deň letného slnovratu, najmocnejšieho dňa roka! Ako sa môžem zapojiť?  Klikni a dozvieš sa.

VÝUKOVÉ VIDEÁ SÚ SUPER!

Tanečná choreografia je jednoduchá a hravá. Choreografi Marianna Svoreňová a Marek Rudňanský pri jej tvorbe mysleli aj na nás – menej zdatných tanečníkov :))  Zároveň základné kroky vysvetľuje pomaly a zrozumiteľne Vlado Urban na metodickom videu. Tak poďme cvičiť! Ako vznikali výukové videá a koho – čo na nich vidíme?  Čítajte ďalej…

KARIČKUJEME NA METODICKÝCH DŇOCH

Výučba tanečnej choreografie je v plnom prúde na celom východnom Slovensku. Metodické dni s Vladom Urbanom ste už využili viacerí, či už v Dome ľudového tanca alebo vo vašej vlastnej telocvični.  Na nácvik karičky je ešte stále dostatok času! Ak potrebujete naštartovať svoj tím a naučiť sa kroky, ozvite sa nám na karickatanec@gmail.com 🙂   Ako to vyzeralo na májových nácvikoch? Pozrite sa TU – klik.